Продавець LEDBOX інтернет-магазин розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2448 відгуків
+380 (99) 744-76-16
+380 (97) 336-07-36
+380 (93) 170-21-03
вул.Тарасівська, 3 оф. 2-92, Харків, Україна
Компанія «ЛЕДБОКС»
Залишити відгук

Потреба рослин в світловому потоці

Потреба рослин в світловому потоці

Потреба в світловому потоці для рослин

Застарілі і не ефективні лампи типу ДНаЗ або ДНаТ дають нам можливість інтенсивного вирощування різних овочів, фруктів, зелені і квітів цілий рік. Але вони лише можуть забезпечити додаткове освітлення, т. к. не дають рослинам необхідної кількості частинок світла (фотонів).

Фотон - це елементарна частинка енергії випромінювання світла.

Швидкість фотосинтезу на пряму залежить від фотонів-частинок світла, які поглинаються рослинами. Тому кількість фотонів в секунду потрапляють на задану поверхню в діапазоні від 400 до 700нм.(нанометрів) вважається оптимальним для проходження процесу фотосинтезу.

Зі збільшенням довжини хвилі збільшується кількість фотонів. Для фотосинтезу ефективними вважаються хвилі довжиною 650нм. і не великою кількістю хвилі 450нм., це світло червоно-помаранчевого і синього кольору, він здатний забезпечити рослини найбільшою кількістю фотонів.

Рослини сприймають більш широкий спектр ніж око людини. Тому люкси і люмени ні як не відображаються на швидкості проходження фотосинтезу рослин, що за часту вводить в оману новачків.

Щільність (інтенсивність) освітленості виражена в микромолях фотонів на м2 в секунду (мкМоль/м2/сек1).

Якщо у Вас відсутній прилад яким можна виміряти фотосинтетично активну випромінювання, то можна використовувати прилади для вимірювання освітленості – люксметры. Будь-яка натрієва лампа має свій орієнтовний коефіцієнт перерахунку. Наприклад, натрієва лампа для тепличного освітлення ДНаЗ 400/СЕТ, ДНаЗ 600/СЕТ має 69 Лк на 1 мкМоль/м2/сек .

Фіто лампи мають фотосинтетично активну випромінювання в межах 1,6-2,1 мкМоль/м2/сек на 1Ватт споживаної енергії.

В зависимости от вида растения и требуемой скорости роста в условиях центральной и восточной европы, компания Philips рекомендует следующие уровни дополнительного освещения:

1. 15 – 30 μmol обеспечивает улучшение качества растений, уход за урожаем и ограниченное повышение продуктивности, соответствует Фито светильнику мощностью 10-20 Ватт на 1 м² освещаемой поверхности.

2. 30 – 45 μmol подходит для рассады, полноценного роста и продуктивности горшечных растений, соответствует Фито светильнику мощностью 20-30 Ватт на 1 м² освещаемой поверхности.

3. 40 – 100 μmol понадобится для круглогодичного роста, к примеру, для хризантем или роз, а также для многоуровневого выращивания растений, что соответствует Фито светильнику мощностью 25-60 Ватт на 1 м² освещаемой поверхности.

4. 100 – 200 μmol необходимо для выращивания растений с высокими требованиями по освещенности (овощеводство, пример - томаты и огурцы), соответствует Фито светильнику мощностью 60-120 Ватт на 1 м² освещаемой поверхности.

5. 300 – 800 μmol для вирощування рослин лише під штучним освітленням (наприклад, у вегетаційних камерах), що відповідає Фіто світильника потужністю 200-500 Ватт на 1 м2 освітлюваної поверхні.

Використовуючи ці дані та індивідуальний підхід до кожного клієнта виробляємо розрахунок необхідної освітленості.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner