Підсвічування кухонного столу: варіанти вирішення проблеми.
На кухні в сучасному будинку внутрішнє оздоблення завжди має свої стандартні риси. Як правило, це набір підлогових і підвісних шаф з вбудованими мийкою, газовою або електроплитою, рідше пральною машиною. Однак проблема завжди одна - як підсвітити робочу зону для приготування їжі? Більшість меблевих фабрик не оснащують свої кухні спеціальним освітленням, максимум це може бути декоративна підсвітка, але яскравою вона не буде, і доведеться готувати в напівтемряві. Як зробити підсвічування кухонного столу яскравою, і при цьому затишною - наболіла проблема наших днів.
Зараз для її рішення найкраще підходять саме світлодіоди, тому що вони майже не гріються і споживають мало енергії. Однак варіанти вирішення LED-підсвічування також численні, тому спробуємо розібратися, що зробити, коли хочеться зробити все максимально раціонально, красиво і акуратно.
Перший варіант підсвічування - світлодіодна стрічка. Її можна наклеїти на нижню поверхню кухонних шаф. Для цього можна використовувати яскраву стрічку на світлодіодах 5730 і 3014. Колірну температуру краще всього використовувати в районі 4000 кельвінів, а саму стрічку брати з силіконовою захистом від попадання вологи. Звичайно, для довговічності стрічку варто розміщувати на алюмінієвій пластині для відводу тепла. У результаті такий варіант вийде найбільш бюджетним, але вимагає певного часу на установку.
Другий варіант - можна використовувати спеціальний алюмінієвий профіль прямого або кутового типу, всередину якого приклеюється світлодіодна стрічка або лінійка, а зверху вона закривається пластиковим або полікарбонатним розсіювачем. Подібний варіант перетворює світильник в красивий елемент дизайну інтер'єру.
Також можна використовувати світлодіодний світильник Т5 або Т8 - зручний варіант вирішення проблеми кухонних підсвічування, так як такі світильники вже працюють від напруги, їх досить підключити до розетки. По суті, це той же профіль з вбудованою стрічкою, тільки в комплекті йде драйвер, трансформуючий струм відповідним чином. Вони досить легкі, тому їх можна прикріпити навіть з допомогою двостороннього скотча.
Ще один спосіб підсвітити робочу зону на кухні - накладні світильники-споти, які можуть складатися з декількох плафонів поворотного типу. Такі споти точково підсвітять потрібні вам ділянки кухонного столу, але вони займають певне місце і можуть заважати розвернутися під час приготування їжі. В Європі вже придумали мініатюрні накладні світильники, які можна паралельно підключати до мережі, однак такі новинки поки погано представлені на українському ринку.
Найбільш витонченим варіантом можна вважати застосування світлодіодного вбудованого світильника, який встановлюється в отвір, высверленное меблів. Звичайно, не всі готові так спотворити свій дорогий гарнітур, але дизайнерське рішення вимагає жертв. Також можна скористатися контактною шиною, на якій можна розмістити світильники будь-якого типу, і переміщати їх по рейці.
У будь-якому випадку, слід враховувати той момент, що світильники повинні або мати вмикачем, як у моделі Т5, або вам слід потурбуватися безпечним та зручним механізмом включення.