Продавець LEDBOX інтернет-магазин розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2137 відгуків
+380 (99) 744-76-16
+380 (97) 336-07-36
+380 (93) 170-21-03
вул.Тарасівська, 3 оф. 2-92, Харків, Україна
Компанія «ЛЕДБОКС»
Залишити відгук

Паяти або з'єднувати стрічку коннекторами?

Паяти або з'єднувати стрічку коннекторами?

Для того, щоб з'єднати між собою окремі шматки світлодіодної стрічки, існує лише два способи - пайка і коннектори. Обидва способи мають право на існування. У кожного способу є свої переваги. Коннекторами, звичайно, зручніше і швидше. Тим не менш, пайка часто ефективніше, надійніше і естетичніше. Розглянемо кожен метод окремо.

Іноді установка стрічки здійснюється настільки важкодоступних місцях, що споювати дуже незручно. І тут в справу вступають конектори. Вони недорогі - можна купити дешевше 10 грн за штуку, доступні скрізь і у великій кількості. Плюс коннектора - можливість швидко і зручно з'єднати стрічку в самі різні форми, під різним кутом, підключити до будь-якого поширеного типу роз'ємів на блоках харчування і контролерах.

Мінус коннектора - відсутність мінімальної вологозахисту. Контакти стрічки окислюється, внаслідок чого вона може прийти в непридатність. тому якщо вологість в приміщенні хоч трохи перевищує норму, краще їх не використовувати. Однак ніхто не відміняв старі правила монтажника, що довжина з'єднання проводів повинна бути не менше певної величини. Надійність такого з'єднання, як у коннектора, викликає питання, так як дроти скріплені всього на кілька міліметрів. Тим не менш, це не означає, що таке з'єднання не спрацьовує - в більшості випадків його вистачає, адже стрічка і так закріплена на радіаторі, як правило, сама не дуже важка. Неякісні коннектори часто виконані з низькосортних матеріалів, які щільно притискають дроти, які періодично відходять і їх доводиться поправляти.

У пайки є певні в цьому сенсі переваги. Іноді стрічки доводиться розміщувати на нерівних, опуклих поверхнях, де коннектори не допоможуть, так як при з'єднанні стрічка вигинається, утворюються спотворення в освітленні. щоб цього уникнути, доводиться паяти. Є і мінус: паяти потрібно вміти. Багато хто не справляються, оскільки перетримують жало паяльника і призводять до того, що контакти перегріваються і виходять з ладу. Тому для такої роботи потрібен невеликий досвід і певна вправність.

Одним словом, можна використовувати обидва види з'єднань, але потрібно розуміти специфіку умов, в яких стрічка монтується і буде експлуатуватися. Якщо це просте з'єднання для домашньої підсвічування, то можна спростити собі життя, купивши коннектор. Якщо ж монтуєте на високій стелі у важкодоступному місці потужну стрічку, яка буде служити основним освітленням - краще застрахувати себе пайкою або дуже хорошими міцними і коннекторами, якщо паяти зовсім незручно.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner